פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' אלטלף 4, יהוד

מיקוד 5621604

פקס

03-539-5901

דף הבית » עדכונים, פרסומים, חקיקה, פסקי דין » פסקי דין » הורשע בקיזוז פיקטיבי של מע״מ בסך 47 מיליון שקל – וישלם על זה מס

קטגוריות
ארכיונים
יוני 2024
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

הורשע בקיזוז פיקטיבי של מע״מ בסך 47 מיליון שקל – וישלם על זה מס

איש עסקים ערער על שומות פקיד השומה חיפה שהוצאו לו לאחר שהורשע בהוצאת חשבוניות פיקטיביות. בית המשפט דחה את הערעור וקבע כי המע״מ שקוזז שלא כדין הוא רווח שיש לשלם עליו מס.

הבעלים והמנהל של שתי חברות שעסקו במסחר בזהב הורשע בעבירות לפי חוק מס ערך מוסף לאחר שהודה בניכוי הוצאות פיקטיבי. לאחר מכן הוא חויב במס הכנסה על הסכומים שניכה שלא כדין בשנים 2010-2013 ולמעשה נכנסו לכיסו כדיבידנד. לאחרונה דחה בית המשפט את ערעורו על שומות המס.

האיש הורשע ב-69 עבירות לפי חוק מע״מ לאחר שנקבע כי הוא והחברות שעמד בראשן השתמשו ב-887 חשבוניות פיקטיביות כדי לצמצם את הוצאות המע״מ. בסך הכל עמד סכום המע״מ שנוכה שלא כדין על כ-47 מיליון שקל.

על המנהל הושת עונש מאסר בפועל של 54 חודשים וקנס בסך 700,000 שקל.

לאחר ההרשעה פקיד שומה חיפה הוציא למערער שומות על הכנסה בגובה המע״מ שקוזז שלא כדין. הוא טען כי יש לייחס את ההכנסה למערער כמשיכת דיבידנד.

בערעור על שומות המס טען המערער כי אין מקום לחייב אותו במס מאחר שהוא הורשע בקיזוז חשבוניות ״זרות״ (שהוצאו לא בין הצדדים האמיתיים לעסקה) ולא בקיזוז חשבוניות ״פיקטיביות״. הוא הוסיף כי במסגרת ההליך הפלילי לא הוכח שהכספים שקוזזו נשארו בידי החברות או הועברו אליו. הוא הבהיר כי הכספים שולמו לשותף עסקי שלו שהוציא את אותן חשבוניות בעייתיות. לטענתו, החברות שהיו בבעלותו מעולם לא חילקו דיבידנד ומדובר בפיקציה מוחלטת.

פקיד השומה השיב כי המערער, באמצעות החברות, קיבל לידיו מס תשומות שאותו לא שילמו החברות מעולם, תוך שימוש בתחבולות שונות ובמערך שלם של חברות שלכאורה קונות ומוכרות זהב. לשיטתו, מס תשומות זה הגיע לידי החברות בהן שלט המערער ומהן למערער עצמו.

״הלבין זהב שחור״

השופטת אורית וינשטיין מבית המשפט המחוזי בחיפה הבהירה כי כתב האישום ייחס למערער ולחברות שבבעלותו הונאת מס מסועפת, מתוחכמת ורבת משתתפים שכתוצאה ממנה נגרע מקופת המדינה מס בסך כולל של למעלה מ-90 מיליון שקל.

על פי כתב האישום, בו הודה המערער, הוא והחברות פעלו יחד עם אדם נוסף לקבלת חשבוניות פיקטיביות ויצרו מצג שווא של רכישת ומכירת זהב לגיטימית. בפועל, לא התקיימו עסקאות אמת  וכל הפעילות נועדה ״להכשיר״ את הזהב השחור שקנו והכנסתו לשוק המקומי.

השופטת דחתה את טענת המערער בעניין החשבוניות הזרות וקבעה כי מכתב האישום וגזר הדין עולה שמדובר בחשבוניות פיקטיביות באופן מובהק. ״כל הוצאות החשבוניות, העברות הכספים והדיווחים נועדו, כפי שהודה המערער, ליצור ״כסות חשבונאית״ להחדרת הזהב השחור לשוק המקומי הישראלי״, כתבה.

היא הוסיפה כי כל מערך החברות והחשבוניות שהמערער הוביל נועד ליצור מסך עשן במטרה ״להלבין״ את הזהב ״השחור״. ״המערער היה מ״אדריכלי״ התוכנית הפלילית להונאת אוצר המדינה״.

זאת ועוד, המערער לא הוכיח שהסכום שנכנס לכיסו היה נמוך יותר מסך ההכנסות שנוצרו לחברות שבשליטתו בגין ניכוי התשומות בחשבוניות הפיקטיביות.

לפיכך דחתה השופטת את הערעור וקבעה כי את 47 מיליון השקלים שהגיעו לידי המערער יש למסות כדיבידנד.

המערער חויב בהוצאות בסך 45,000 שקל.

לפסק הדין המלא בתיק 1409-06-18

  • ב״כ המערער: עו״ד יואב ציוני
  • ב״כ המשיב: עו״ד רונית ליפשיץ, פרקליטות מחוז חיפה (אזרחי)

עו״ד אורן סבן עוסק/ת ב- מיסים
** הכותב/ת לא ייצג/ה בתיק.

פורסם באתר פסק דין

עוד מאמרים בנושא...

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
פסקי דין

רשות המיסים עבירות מס הכנסה / מע"מ

16 חודשי מאסר בפועל נגזרו על תושב אשדוד בגין ביצוע שורת עבירות מע"מ מאמרים קשורים לנושא. העלמת מס – אכיפה והרתעה העלמת מס היא עבירה פלילית. בביצועה ,עובר מעלים המס על חוקי המדינה. כמו כן, מעלים המס מבצע גם עבירה מוסרית… ביהמ"ש המחוזי: על רשות

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
פסקי דין

החתימה הכריעה: הנתבע ישלם לשותפו כ-650,000 שקל

שני שותפים בעסק שנקלע לחובות חתמו על הסכם לתשלום החובות וסיום השותפות. הנתבע לא שילם את חלקו לבנק, והתובע נאלץ לשלם במקומו. ביהמ"ש דחה את גרסת הנתבע שטען כי התובע הטעה אותו לפני החתימה. מאמרים קשורים לנושא. פסילת הספרים בוטלה – פקיד השומה ישלם לנישומים

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
דיני חברות

עירייה ניסתה לגבות 8 מיליון שקל מבעל חברה – ביהמ״ש עצר אותה

עירייה פתחה בהליכי גבייה נגד בעל שליטה בחברה שלא שילמה ארנונה על נכס. עתירה שהגיש התקבלה ונקבע כי פעולות העירייה נעשו בסטייה מהכללים הקבועים בחוק. השופט שמואל בורנשטין קיבל לאחרונה עתירה מנהלית שהגיש בעל שליטה בחברה נגד עיריית רחובות. העירייה פתחה נגד העותר בהליכי גבייה עקב חוב

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
פסקי דין

ביקורת על חברת הביטוח: הסתמכה על טעות טכנית כדי להתחמק מתשלום

החברה טענה שהפוליסה לא בתוקף מכיוון שבמשרדי משרד התחבורה הופיע שרישיונו של הנהג היה בשלילה במועד התאונה. היא התעקשה לנהל את ההליך גם אחרי שהתברר שהפסילה בוטלה. מאמרים קשורים לנושא. חברת ליסינג הסתירה מלקוח שהמנוע הוחלף – ההסכם בוטל בפסק דין שמטיל צל כבד על

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
פסקי דין

7 חודשי עבודות שירות עקב חוב של כ-760 אלף שקלים למע"מ

השופט התחשב בנאשם שירד מנכסיו לאחר שעסקיו קרסו והודה בעבירות. בנוסף לעבודות השירות הוא נקנס ב-38,000 שקלים. החברה שלו, שנמצאת בפירוק, נקנסה בשקל אחד מאמרים קשורים לנושא. רשות המיסים עבירות מס הכנסה / מע"מ 16 חודשי מאסר בפועל נגזרו על תושב אשדוד בגין ביצוע שורת

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
בלוג

קנה סטארט-אפ בפירוק והתחרט – ביהמ״ש אכף את ההסכם

חברת שמפתחת מוצר לטיפול בחולי אלצהיימר נכנסה להליכי חדלות פירעון לאחר שלא קיבלה אישור מה-FDA. אדם שקנה את החברה במסגרת ההליכים אך חזר בו חויב להשלים את העסקה מאמרים קשורים לנושא. בנק החתים על מסמכים לא מתאימים – ביהמ״ש פטר ערב מתשלום 182,000 שקל הבנק

קרא עוד »
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Print
Email

תוכן עניינים

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק