פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' אלטלף 4, יהוד

מיקוד 5621604

פקס

03-539-5901

דף הבית » עדכונים, פרסומים, חקיקה, פסקי דין » פסקי דין » עזר להפיץ חשבוניות פיקטיביות וישלם 29 מיליון שקל למע"מ

קטגוריות
ארכיונים
דצמבר 2023
אבגדהוש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

עזר להפיץ חשבוניות פיקטיביות וישלם 29 מיליון שקל למע"מ

אחד המעורבים בפרשה חמורה של העלמת מסים ערער על כפל מס שהוטל עליו כעונש על מעשיו, ונדחה. נקבע כי האיש אמנם לא היה בכיר בארגון הפשע אבל לקח חלק חשוב בהוצאת התוכנית העבריינית לפועל

גבר ששימש איש שטח בקבוצה שניהלה "מפעל" להנפקת חשבוניות פיקטיביות ערער על החלטת מנהל מע"מ חקירות פשיעה חמורה לחייב אותו בכפל מס בסך של כ-29 מיליון שקלים כעונש על סיוע בפעילות העבריינית. הערעור נדחה לאחרונה בפסק דין של השופט אביגדור דורות מבית המשפט המחוזי בירושלים, שלא האמין לגרסתו כי היה בסך הכל נהג תמים. נקבע כי המערער אמנם לא היה בכיר בארגון אבל לקח חלק פעיל בפעילות העבריינית ועזר בהעלמת מע"מ של מאות מיליוני שקלים.

פעילות הארגון נחשפה ה-2014 בעקבות חקירה משולבת של רשויות המס והמשטרה. לפי אחד מכתבי האישום שהוגשו בפרשה הפעיל הארגון יותר מ-30 חברות קש והנפיק באמצעותן אלפי חשבוניות פיקטיביות ללקוחות. באופן הזה הצליחו הלקוחות להעלים מס הכנסה ומע"מ של מאות מיליוני שקלים.

לפי גרסת מנהל מע"מ חקירות פשיעה חמורה המערער שימש כ"איש שטח" והיה אחראי על הפצת חשבוניות פיקטיביות של שלוש חברות. אמנם לא הוגש נגדו כתב אישום אבל ב-2016 הוא נדרש לשלם כפל מס בסכום של 28,452,404 שקלים על סיוע להוצאת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של כ-92 מיליון שקלים.

בערעור שהגיש כנגד החיוב טען המערער כי בסך הכל שימש כנהג עבור בכירים בארגון ומעולם לא היה במגע עם הלקוחות. המערער טען כי עצם העובדה שלאחר חקירתו הוחלט לשחרר אותו מבלי לנקוט נגדו בהליכים פליליים מעידה כי לא היה מעורב בהוצאות החשבוניות ולכן לא הייתה למע"מ עילה להטיל עליו סנקציה של כפל מס.

מנהל המע"מ טען מנגד כי המערער לא עמד בראש הקבוצה אבל לקח בה חלק פעיל והיה ממונה על מספר חברות, הפיץ חשבוניות פיקטיביות ואף מסר אותן בפועל לגורמים שונים. המנהל הפנה לחקירות של מעורבים בפרשה שהעידו על המעורבות של המערער והוסיף כי ההליך הפלילי בעניינו עוד לא נסגר וייתכן שיוגש נגדו כתב אישום. מכל מקום, ההליך הפלילי וההליך האזרחי הם שני ענייני מס נפרדים לחלוטין.

מלחמה חשובה

"החיוב בכפל מס מהווה סנקציה אזרחית-מנהלית אשר נועדה לפצות את המדינה על הנזק שנגרם לה בעקבות הוצאת חשבוניות שלא כדין והרתעת אנשים מפני הוצאת חשבוניות כאלה", הסביר שופט אביגדור דורות בפסק דין שדחה את הערעור וחייב את המערער בהוצאות ושכר טרחת עורך דין של 30,000  שקלים.

השופט ציין כי נסיונו של המערער להיתמם ולטעון שלא ידע שהחשבוניות היו פיקטיביות לא צלח שכן החומר הראייתי שהגיש מנהל המע"מ העיד על מודעות מלאה לכך שסופקו ללקוחות חשבוניות מטעם שלוש החברות אף שלא ביצעו כל פעולה עסקית.

עוד קבע השופט כי מהראיות עלה שהמערער מסר ללקוחות חשבוניות, אסף מהם עמלות, רשם בעצמו חשבוניות מזויפות וחתם עליהן ואף החזיק במסמכים וחותמות של שלוש חברות הקש.

מכאן, שהוא לא היה נהג תמים אלא לקח חלק חשוב בהוצאת התוכנית העבריינית של הארגון לפועל. עצם העובדה שלא היה בכיר אלא "איש שטח" שקיבל הוראות מאחרים, הבהיר השופט, לא שוללת את הסמכות של מנהל המע"מ להטיל עליו כפל מס כחלק מהמלחמה החשובה בחשבוניות הפיקטיביות.

לפסק הדין בתיק ע"מ 10313-08-17

  • ב"כ המערער: עו"ד נסאר מסיס
  • ב"כ מנהל מע"מ: עו"ד מאור סבג מפרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי)

עו"ד ליאב מלמד עוסק/ת ב- מיסים
** הכותב/ת לא ייצג/ה בתיק.

פורסם באתר פסק דין

עוד מאמרים בנושא...

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
שיווק עסקים

מסרים ויראליים שיקדמו את העסק שלך

בעידן הדיגיטלי, שבו טווחי הקשב קצרים מתמיד ועומס מידע הוא קרב מתמיד, בולטות מהקהל יכולה להיות משימה לא פשוטה עבור כל עסק. המפתח להצלחה טמון ביצירת מסרים ויראליים שתופסים את הדמיון של קהל היעד שלך ומתפשטים כמו אש בשדה קוצים ברחבי האינטרנט. אבל איך יוצרים

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
שיווק עסקים

מיקוד ויצירתיות בעסקים

בעולם העסקים המהיר והמתפתח של היום, הצלחה יכולה להיראות חמקמקה, כמעט כמו חידה אניגמטית שמחכה להיפתר. כיזמים ואנשי מקצוע, אנו שואפים כל הזמן למצוא את הנוסחה המנצחת, אותו מרכיב סודי שיכול להניע את העסקים שלנו לגבהים חדשים. ולמרות שישנם גורמים רבים שתורמים להשגת הצלחה, שניים

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חרבות ברזל

חרבות ברזל – חוקים, תקנות שעת חירום וצווים נוספים

בימים אלו, בהם מקודמים דברי חקיקה רבים רצינו להביא לידיעתכם כי באתר ספר החוקים הפתוח הוקם מאגר המרכז את כלל חקיקת החירום הרלוונטית למלחמה. חוקים חוק הארכת תקופות (הוראת שעה – חרבות ברזל) (אומנה לילדים) חוק הארכת תקופות ודחיית מועדים (הוראת שעה – חרבות ברזל)

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חרבות ברזל

נבחרת העסקים של ניר דובדבני – תוכנית שידורי לייב עם צוות היועצים והשותפים שלנו – נכון ל29.11.23

תוכנית לייבים לזמן מלחמה מאמרים קשורים לנושא. "חרבות ברזל" ריכוז עדכונים נכון לתאריך 26.10.23 מלחמה בישראל – עדכונים רשות המיסים משרד הכלכלה והתעשייה רשויות נוספות – הודעות לעיתונות פיקוד העורף פרסומים בתקשורת ביטוח לאומי… ספר החוקים הפתוח/חרבות ברזל – נכון ל15.11.23 חרבות ברזל – חוקים,

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
ייעוץ ופיתוח ארגוני

שלושת מחסומי הקנייה וכיצד נגרום ללקוחות שלנו לקנות

כבעלי עסק אנו נאלצים לעסוק במכירות. הבעיה הגדולה היא שרובנו לא אנשי מכירות. אז כיצד עושים זאת נכון? מאמר מאת: אלכס בונר, יועץ ומרצה לשיווק ומסחר ברשת, במאגר המומחים של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.   ​במאמר זה נעמיק את ההבנה של נקודת המבט של הקונה

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
בינה מלאכותית

הארגון האוטומטי – איך אוטומציה שיווקית משפיעה על ניהול העסק?

אסטרטגיה שיווקית המשלבת אוטומציה וכלי בינה מלאכותית, משפרת משמעותית את תהליכי השיווק, המכירות ושירות הלקוחות, מעלה את המוטיבציה של העובדים ומובילה לתוצאות משופרות. מערך השיווק והמכירות, יחד עם ההון האנושי, הם מנועי הצמיחה של חברות וארגונים. אסטרטגיה שיווקית המשלבת אוטומציה וכלי בינה מלאכותית, משפרת משמעותית

קרא עוד »

תוכן עניינים

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק