פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' שבזי 14, יהוד

ת.ד. 2711 מיקוד 56231

פקס

03-539-5901

דף הבית » משאבי אנוש » משאבי אנוש – פרסומים בתקשורת » פסק דין: שימוש בנייד מחוץ לעבודה ייחשב שעות נוספות? – פורסם בכאן 11

מאמרים בנושא משאבי אנוש

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

משאבי אנוש בארגון

משאבי אנוש בארגון ניהול משאבי אנוש הוא תהליך בו הגורמים המנהלים לארגון מתמקדים בניהול, מתן,

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

פסק דין: שימוש בנייד מחוץ לעבודה ייחשב שעות נוספות? – פורסם בכאן 11

בית הדין לעבודה קבע שמדובר בשאלה מורכבת ויש לבחון כל מקרה לגופו • השופטת כתבה שהכרה שכזו לא יכולה להתקבל באופן גורף, והציגה קריטריונים לבדיקה • בבית הדין לעבודה בחיפה נדחתה פסיקה בנושא כי "הראיות לא מעידות על עבודה אינטנסיבית מעבר למסגרת העבודה המוסכמת"

אבישי גרינצייג

בית הדין לעבודה קבע לראשונה בפסיקה האם שימוש במכשיר סלולארי מחוץ לשעות העבודה יכול להיחשב לצורך שעות נוספות. בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב פורסם היום (רביעי) כי השופטת כרמית פלד מבית הדין לעבודה האזורי בחיפה כתבה בפסק דין כי מדובר בשאלה מורכבת ותלויה בנסיבותיו של כל מקרה.

בפסק הדין של פלד נכתב כי ההכרה מצריכה שאלות עובדות שונות. לדבריה, "מבלי לקבוע מסמרות נציין כי לא ניתן לקבוע באופן גורף שכל חלופת תכתובות בענייני עבודה, הנעשית מחוץ לשעות עבודה, תצדיק בהכרח הכרה במסגרת הזמן במהלכה הוחלפו תכתובות אלה כזמן עבודה המזכה בתשלום".

מה הקריטריונים להכרה בשימוש בטלפון הסלולרי כ"זמן עבודה"? לדברי השופטת פלד, ההכרה מצריכה בחינת שאלות עובדתיות שונות, כגון "מהות הסיכום בין הצדדים ליחסי העבודה, ככל שישנו, בכל הנוגע לשימוש בטלפון הנייד לצרכי העבודה מחוץ לשעות העבודה; שאלת ערותו של המעסיק לשימוש זה; מידת נחיצותו של שימוש זה לביצוע התפקיד; האם השימוש האמור מהווה חלק מהותי מהגדרת התפקיד של העובד והאם היקף השימוש בטלפון הנייד עולה כדי עמידה לרשות העבודה כמשמעה בחוק שעות עבודה ומנוחה וכפי שפורש סעיף זה בפסיקה ענפה, או שמא מדובר בזוטי דברים גרידא".

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק