פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' אלטלף 4, יהוד

מיקוד 5621604

פקס

03-539-5901

דף הבית » משבר הקורונה » תשלום דמי בידוד לעובדים

קטגוריות
ארכיונים
יולי 2024
אבגדהוש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

תשלום דמי בידוד לעובדים

ביום 18/11/2020 נכנס לתוקף חוק התוכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה) (תיקון מס' 3), התשפ"א-2020, אשר מסדיר את אופן התשלום עבור עובדים הנמצאים בבידוד.

על פי החוק שאושר, החל מיום 29/10/20, עובד אשר נעדר מעבודתו משום שחלה עליו חובת בידוד או משום שהוא שוהה בבידוד בשל חובת בידוד שחלה על ילדו  (אשר טרם מלאו לו 16 שנים), יהיה זכאי לתשלום דמי בידוד בעד ימי העבודה שבהם שהה בבידוד ונעדר מעבודתו.

התשלום הוא בכפוף לכך שמסר העובד דיווח על הבידוד למשרד הבריאות על פי צו בידוד בית והמציא העתק למעסיקו

התשלום יהיה החל מהיום השני לבידוד, אך העובד רשאי לבחור לנצל יום חופשה מימי החופשה הצבורים לו עבור היום הראשון לבידוד.

מתקופת הבידוד, ינוכו לעובד ימי מחלה,  אך לא יותר מ-4 ימים. במקרה בו אין לעובד  יתרת ימי מחלה צבורים, יכנס העובד ליתרה שלילית של ימי מחלה.

אם יחסי העבודה יסתיימו ולעובד תיוותר יתרה שלילית בצבירתו, יקוזזו ימי המחלה שנזקפו עקב הבידוד ויקוזזו מפדיון ימי החופשה של העובד.  במקרה בו אין לעובד יתרת חופשה בסיום העסקתו- לא יהיה לעובד חוב בעד ימי מחלה הנותרים.

התשלום ישולם לפי ימי עבודה (5/6 ימים בהתאם למתכונת העסקה של עובד) ולא יכלול את ימי המנוחה.

החוק לא חל על מי שנמצא כחולה מאומת או מי שחלה עליו חובת בידוד בשל הגעתו לישראל מחו"ל, למעט עובד שהגיע ממדינה אחרת אליה נסע מטעם המעסיק.

דין דמי בידוד כדין דמי מחלה, כלומר, יש לבצע הפרשות לביטוח פנסיוני על תקופה זו וכן היא באה בחשבון לצורך חישוב פיצויי פיטורים.

מעסיק אשר שילם דמי בידוד לעובד על פי הוראות החוק, זכאי לקבל דמי שיפוי מהמוסד לביטוח לאומי. השיפוי יהיה בשיעור של 100% עבור היום השני לבידוד וכן עבור יתר הימים יהיה השיפוי בגובה של 50%.  מעסיקים עד 20 עובדים יקבלו החזר מן המוסד לביטוח לאומי בשיעור של  100% עבור היום השני וכן 75% עבור יתר הימים.

על המעסיק להגיש למוסד לביטוח לאומי בקשה לשיפוי באופן מקוון כפי שיפרסם המוסד לביטוח לאומי ,הבקשה תוגש  לא יאוחר מ-60 ימים מתום החודש שבו הסתיימה תקופת הבידוד של העובד. בקשות לשיפוי יוגשו החל מיום 1/2/2021.

במהלך חודש ינואר 2021, לכשהמוסד לביטוח לאומי יפרסם הנחיות סופיות בנוגע למבנה הקובץ, תוכנת מיכפל תעודכן בהתאם וניתן יהיה להפיק ממנה קובץ לצורך הגשת בקשות לשיפוי.
בכל מקרה, הגשת בקשות כאלו, ניתן יהיה להגיש החל ב 1 בפברואר 2021.לחוברת הנחיות להכנות בתוכנת מיכפל

עוד מאמרים בנושא…

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
בלוג

הפעלת עסקים בהתאם ל"תו הירוק" ול"תו הסגול"

החל מיום רביעי 18.8.21 יופעלו בכל המשק הנחיות ״התו הירוק", ״התו הסגול" וכן יעודכנו מגבלות התקהלות שונות, במאמץ לבלום את גל התחלואה הגובר. להלן פירוט ההנחיות. מאמרים קשורים לנושא. מענק מיוחד לעובדים מעל גיל 67 בתאריך ה- 27.03.2020 חתם ראש הממשלה על תקנות שעת חירום

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
דיני עבודה

תום תוקף הוראת השעה בדבר תשלום דמי בידוד לעובדים

מאמרים קשורים לנושא. תשלום דמי בידוד לעובדים ביום 18/11/2020 נכנס לתוקף חוק התוכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה) (תיקון מס' 3), התשפ"א-2020, אשר מסדיר את אופן התשלום… מדריך שמירת זכויות סוציאליות בתקופת חופשה ללא תשלום כל זמן שהעובד מצוי בתקופה של חופשה ללא תשלום נשמרת

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
משבר הקורונה

תשלום דמי בידוד לעובדים

ביום 18/11/2020 נכנס לתוקף חוק התוכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה) (תיקון מס' 3), התשפ"א-2020, אשר מסדיר את אופן התשלום עבור עובדים הנמצאים בבידוד. על פי החוק שאושר, החל מיום 29/10/20, עובד אשר נעדר מעבודתו משום שחלה עליו חובת בידוד או משום שהוא שוהה בבידוד

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
משבר הקורונה

כל מה שרציתם לדעת על מענקים והטבות בתקופת הקורונה

מענקים והטבות בתקופת הקורונה   מאמרים קשורים לנושא. רשות המסים תרחיב את פריסת התשלומים בהחזרת מענקים על ידי עסקים שנפגעו בתקופת הקורונה רשות המסים מודיעה כי תאפשר לבעלי עסקים שביקשו וקיבלו מענקי סיוע בתקופת הקורונה, ולא עמדו בתנאים שנקבעו בחוק, לפרוס את… המדריך למעסיקים בתקופת

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
משבר הקורונה

הגבלת פעילות במקומות עבודה ובעסקים כמענה להתמודדות עם נגיף הקורונה

ממשלת ישראל החליטה על הגבלת פעילויות שונות במשק כמענה להתמודדות עם נגיף הקורונה מאמרים קשורים לנושא. תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), התש"ף – 20 תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות) כפי שפורסמו אמש 19/03/2020 תקנות שעת חירום נגיף

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
מאמרים

הכל בסדר – ניהול בזמן הסגר

אנו עומדים בפני הסגר השני. בצל הקורונה בנינו כמנהלים שגרת ניהול חדשה מותאמת מצב והנה הגיעה החלטה על סגר שני. אילו אתגרים ואילו הזדמנויות מציב לנו הסגר כמנהלים? מאמרים קשורים לנושא. אקטואליה – ניהול בזמן משבר תוכן עניינים אילו אתגרים ואילו הזדמנויות מציב לנו המשבר

קרא עוד »
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Print
Email

תוכן עניינים

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק