פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' אלטלף 4, יהוד

מיקוד 5621604

פקס

03-539-5901

דף הבית » המומחים של פתרונות » ליסינג » ליסינג – שווי רכב

קטגוריות
ארכיונים
יולי 2024
אבגדהוש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

ליסינג – שווי רכב

תקנות מס הכנסה (שווי השימוש ברכב), התשמ"ז-1987

שווי רכב נזקף לעובד כאשר הרכב שייך למעסיק שמעמיד את הרכב לרשות העובד ולשימושו. תקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות רכב), התשנ"ה-1995 מסדירות את זקיפת שווי השימוש ברכב.

אחזקת רכב משולמת כאשר הרכב שייך לעובד, והמעסיק משתתף באחזקתו.

אחזקת רכב ושווי רכב הם שני רכיבים נפרדים. בפרק זה נתמקד בשווי רכב המצוי בבעלותו של המעסיק ומוצמד לשימושו של העובד.

סכום שווי רכב הינו סכום קבוע ואין זה משנה אם השימוש ברכב מוגבל למספר קילומטרים, אם הוא מוגבל לימי שישי ושבת, אם הוא כולל דלק וכיוצא בזה.

רכב שמשמש רק לצורכי העבודה – אין לחייב את העובד בשווי רכב. למשל, כאשר העובד נוסע עם הרכב לצורכי עבודה כל היום, ובסוף היום משאיר את הרכב בעבודה. במקרה כזה הרכב משמש לצורכי עבודה בלבד ואין לחייב את העובד בשווי שימוש ברכב.

התקנות חלות ומחייבות בשווי כאשר מדובר ברכב מתחת ל-3.5 טון שאינו רכב תפעולי ומוצמד לשימושו האישי של העובד (רכב תפעולי – אמבולנס, משטרה ועוד, כמפורט בתקנות).

קביעת שווי טובת ההנאה של הרכב

תקנות שווי השימוש ברכב קובעות שתי שיטות חישוב, בהתאם לשנת הרישום של הרכב.

 1. שיטת הקבוצות – תחולה בגין רכב ששנת רישומו עד 31/12/2009 – כלי הרכב חולקו לקבוצות, לפי נפח מנוע ומחיר הרכב. העובד יחויב במס בגין השווי לפי הקבוצה אליה הרכב משתייך.

  דוגמה: עובד משתכר 9,000 ₪ בחודש, יש לו רכב צמוד משנת רישום 2008, קבוצה 4 שהשווי בגינה הוא 4,590 ₪ בחודש. ההכנסה החייבת במס תהיה 9,000 ₪ משכורת + 4,590 ₪ שווי שימוש, כך שההכנסה החייבת במס הינה 13,590 ש"ח.

  רכבים היברידיים בשיטת הקבוצות

  המדינה ביקשה לעודד את הסביבה הירוקה, ולכן נקבעה הפחתה לרכבים היברידים. סכום ההפחתה רשום בחוברת הפרמטרים. לדוגמה, עובד משתכר 11,000 ₪ בחודש, יש לו רכב צמוד משנת רישום 2009 מקבוצה 3, הרכב הוא היברידי משולב מנוע (לא נטען). כמו כן, העובד מקבל דמי הבראה מדי חודש בסך 250 ₪ ותוספת ביגוד בסך 200 ש"ח. ההכנסה החייבת במס היא: 11,000 – חייב במס; רכב צמוד חייב במס – קבוצה 3 – 3,830 ש"ח, מהם נפחית 500 ש"ח מכיוון שהרכב הוא היברידי לא נטען = 3,330; דמי הבראה חייבים במס; תוספת ביגוד חייבת במס:

  11,000 + 3,330 + 250 + 200 = 14,780 ההכנסה החייבת.
 2. שיטה ליניארית – תחול בגין רכב ששנת רישומו החל מה-1/1/2010 שווי הרכב לצורך מס יהיה 2.48% ממחיר הרכב. זוהי שיטה מדויקת בה לכל רכב יש קוד תוצר וקוד דגם שייחודי לו. בחוברת הפרמטרים מפורטים כל סוגי הרכבים והשווי שלהם. לכן, יש לבחון את קוד התוצר והדגם הרשומים ברישיון רכב ולפי מחירם לחייב בשווי.

  רכבים היברידיים בשיטה הליניארית – לגבי רכבים היברידים, בשונה משיטת הקבוצות, בשיטה הליניארית יש קוד תוצר ודגם לרכב ההיברידי, כך שאין צורך לבצע הפחתה נוספת.

ככלל – חיוב העובד בשווי רכב ייעשה באופן מלא. חריגים:

 1. חיוב יחסי בין מספר עובדים – כאשר נעשה שימוש ברכב אחד על ידי מספר עובדים, העובדים יחויבו בשווי יחסי לזמן השימוש. למשל, שני עובדים שמשתמשים ברכב אחד בחלוקה שווה, כל אחד מהם יחויב במחצית שווי השימוש. בסה"כ הרכב יחויב בשווי שימוש מלא , כאשר החלוקה תהיה בין שני העובדים.
 2. כאשר העובד לא נסע ברכב במשך חודש קלנדרי מלא והרכב נשאר במקום העבודה. חודש מלא הינו מה-1 לחודש ועד סופו. למשל, 1/6/2020 – 30/6/2020. דוגמה נוספת – כאשר העובד השאיר את הרכב במקום העבודה ב-29.11 וחזר אליו ב-1.1, אז בכל חודש דצמבר הוא לא השתמש ברכב ולא יחויב במס בגין השווי בחודש זה; לגבי החודשים נובמבר וינואר – אם הוא השתמש ברכב אפילו יום אחד במהלך החודש, הוא יחויב בשווי באופן מלא.

אם הרכב של העובד היה בביתו במשך כל החודש, זה עדיין ייחשב שהיה בשימושו של העובד והוא יחויב עבור חודש מלא, אפילו אם לא נסע בו כלל במהלך החודש. כלומר, כדי לחרוג משווי שימוש, נדרש שהרכב יישאר פיזית במקום העבודה ולא בידי העובד.

עוד מאמרים מהמומחים של פתרונות אפקטיביים

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
המומחים של פתרונות
פתרונות אפקטיביים

חשוף את הסיבות השורשיות עם דיאגרמת עצם הדג: כלי סיעור מוחות קלאסי

תארו לעצמכם יכולת לדמיין את הרשת המקושרת של גורמים התורמים לנושא מסוים, מהמובן מאליו ועד לא ברור, במסגרת אחת ומובנית. דיאגרמת עצם הדג מאפשרת לך לעשות בדיוק את זה, מאפשרת צלילה עמוקה לתוך המורכבות של כל בעיה ומנחה אותך לעבר פתרונות יעילים. ההיסטוריה והמקורות של

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
המומחים של פתרונות
פתרונות אפקטיביים

עקרונות הליבה של מתודולוגיית Lean

בעולם שבו הסתגלות היא המפתח להישרדות, עסקים חייבים להתפתח כדי לשגשג בתוך הנוף המשתנה ללא הרף של התקדמות טכנולוגית, גלובליזציה והעדפות צרכנים דינמיות. כאשר גאות השינוי שוטפת את התעשיות, אימוץ מתודולוגיות חדשניות הופך לא רק לאופציה אלא הכרח עבור אלה השואפים להישאר בקדמת העקומה. גישה

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
המומחים של פתרונות
פתרונות אפקטיביים

עשה מהפכה בעסק שלך: צמצום עלויות ותפעול עם חברת "פתרונות אפקטיביים"

בתחום המהיר של העסקים, הישארות בקדמת העקומה היא חשיבות עליונה להצלחה. כאשר חברות שואפות לנווט בנוף המשתנה ללא הרף של דרישות שוק ותנודות כלכליות, הצורך לייעל את התפעול ולמזער עלויות הופך לעדיפות עליונה. חברת "פתרונות אפקטיביים", פורצת דרך בתחום האופטימיזציה העסקית מאז הקמתה בשנת 2002.

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
המומחים של פתרונות
פתרונות אפקטיביים

סדר בעסק: 10 עצות להשגת מצוינות תפעולית בעסקים

בריקוד המורכב של ניהול עסק מצליח, שמירת הסדר היא המנצח השקט שמתזמר פעולות חלקות מאחורי הקלעים. בדיוק כמו מכונה משומנת היטב, כל גלגל שיניים וציוד חייבים לעבוד בהרמוניה מושלמת כדי להבטיח יעילות ופרודוקטיביות. אבל איך אפשר להגיע למצב החמקמק הזה של שיווי משקל בתוך הכאוס

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חיסכון בעלויות
פתרונות אפקטיביים

אסטרטגיות לחיסכון בעלויות אנרגיה בעסקים

בעולם העסקים המהיר של היום, רשתות סלולריות ממלאות תפקיד מכריע בהקלת תקשורת חלקה. רשתות אלו מספקות את עמוד השדרה לערוצי תקשורת שונים, כולל שיחות קוליות, הודעות טקסט וקישוריות לאינטרנט. על ידי הבנת הפעולה הפנימית של רשתות סלולריות, עסקים יכולים לייעל את אסטרטגיות התקשורת שלהם ולהשיג

קרא עוד »
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חיסכון בעלויות
פתרונות אפקטיביים

פתרונות אפקטיביים – חיסכון בעלויות

מחפשים לייעל את פעילות העסק ולהגביר את החיסכון בעלויות? בואו לצלול לתחום הפתרונות היעילים שמציעה "חברת פתרונות אפקטיביים" במגוון רחב של שירותים!  בנוף העסקי המהיר של היום, אופטימיזציה של עלויות תוך שמירה על איכות היא בראש סדר העדיפויות של כל ארגון. בין אם זה תקשורת,

קרא עוד »
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Print
Email

תוכן עניינים

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק