פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' אלטלף 4, יהוד

מיקוד 5621604

פקס

03-539-5901

דף הבית » משאבי אנוש » עשרת הדברות לשנת 2023 על עולם משאבי האנוש

קטגוריות
ארכיונים
מאי 2024
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

עשרת הדברות לשנת 2023 על עולם משאבי האנוש

אין זה סוד שרבים מהשינויים שהחלו בשוק התעסוקה במהלך השנתיים האחרונות הואצו והפכו לקבועים בחיי העבודה שלנו גם היום. היום אסכם עבורכם את עשר המגמות המובילות כיום בתחום משאבי אנוש, שהינם סוג של מפת דרכים לשנת 2023.

 1. רווחת עובדים
  כיום הלחץ במקום העבודה נמצא בעלייה וחברות יוצרות מקומות עבודה שיהוו מנוע של רווחה בכדי למצוא איזונים עבור העובדים שלהם. מדוע? כי תחושת לחץ בעבודה משפיעה על העובד ועל מערכות היחסים שלו עם חבריו, משפחתו ועמיתיו לעבודה, דבר שפוגע בסופו של דבר בתפוקה של העובדת/עובד.

 2. גיוס מבוסס מיומנויות
  מחקרים שנערכו לאחרונה מראים כי גיוס עובדים מבוסס מיומנויות עלה בשנה האחרונה מכיוון שיותר ויותר מעסיקים מעריכים ניסיון על פני תארים אקדמיים. גיוס מבוסס כישורים מרחיב את מאגר המועמדים, מגביר את מהירות ההעסקה ומוסיף גיוון מחשבתי גדול יותר בכוח העבודה. המעבר לגיוס מבוסס מיומנויות להערכתי אף יואץ בשנת 2023.

 3. גמישות
  גמישות היא היכולת לבחור את זמני העבודה ללא קשר לעבוד מרחוק. זה יכול להיות עבודה של ארבעה או שלושה ימים בשבוע ועדיין שמירה על מכסת השעות הנדרשת באמצעות ימי עבודה שמתארכים גם לתוך הלילה. עבודה אסינכרונית מחייבת את המעסיק לבצע שינוי תרבותי, שבו מכבדים את גבולות העבודה, יש אמון בעובדים שיבצעו את עבודתם שלא בימי עבודה מסורתיים ובשעות של 9 עד 17 ומעסיקים שמציבים גבולות באשר למתי יכולה להתקיים עבודה סינכרונית. גמישות בעבודה היא ללא ספק משהו שמבוקש על ידי כל מגזרי העובדים. זו לא רק הטבה בשוק התעסוקה.

 4. למידה היברידית
  על פי הערכתי, יותר ויותר מעסיקים יטמיעו למידה היברידית בתוך הארגונים. למידה זו תוביל להתפתחות עובדי החברה ותאפשר למידה שוטפת היכן שהעובדים נמצאים בפועל. זה אומר שכל מוסדות הלימוד המסורתיים יידרשו לעשות חשיבה מחודשת ומהר.

 5. מיומנויות אנושיות
  אילו מיומנויות נדרשות למקום עבודה עתידי שבו מיליארד משרות יוחלפו בטכנולוגיה עד 2030? למרות שהמיומנויות הטכניות עדיין מוערכות מאוד, חמשת הכישורים המבוקשים והקריטיים ביותר שמעסיקים מחפשים כיום במועמדים ולא ניתן להחליפם בשום תוכנת AI הינם: תקשורת בינאישית, שירותיות, מנהיגות, תשומת לב לפרטים ויכולת שיתוף פעולה.

 6. עבודה היברידית
  עבודה היברידית היא הנורמה החדשה. תאגיד היעוץ מקינזי צופה שתשעה מתוך עשרה ארגונים ישלבו עבודה מרחוק ועבודה במשרד בשנים הקרובות. מכיוון שעבודה היברידית הופכת לנורמה, ארגונים צריכים לקבוע עקרונות ברורים להצלחה. לפני שעובד מתחיל לעבוד במודל היברידי, העובד וראש הצוות צריכים להסכים על קווים מנחים כדי להבטיח הגדרת מרחבי העבודה שבהם תתקיים העבודה, הכלים הטכנולוגיים הדרושים, נורמות עבודת הצוות, שעות שיתוף פעולה מרכזיות והגדרות ברורות להצלחה.

 7. עתיד המשרד
  ככל שחברות ועובדים מתרגלים לעבודה היברידית ומרוחקת, המשרד הגדול והיוקרתי של החברה ייאלץ לעבור עיצוב מחדש. העובדים ממשיכים לדרוש הסדרי עבודה גמישים, בעוד שמעסיקים מאמינים שעדיין יש צורך בנוכחות פיזית. זה מוביל ארגונים לייצר לעובדים סביבת עבודה כזו שתגרום להם לרצות לחזור למשרד.

 8. חיזוק המחוברות הארגונית
  עבור עובדים רבים, המשרד מהווה את מדורת השבט הארגונית. מקום מפגש לקהילה עם תרבות משותפת, מנהגים וערכים משותפים – המקום לספר על חוויות, לחלוק מתכונים, לספר על קשיים, להתמרמר ולייצר חוויות משותפות. העבודה ההיברידית גרמה לכיבוי מדורת השבט המסורתית וכעת האתגר הארגוני הוא לייצר מדורת שבט חדשה שתבטיח המשך מחוברות ארגונית גם כאשר יש עבודה היברידית.

 9. כוח עבודה משולב של בוטים ובני אדם
  פעם חשבנו על כוח עבודה משולב ככזה הכולל עובדים במשרה מלאה וחלקית, אבל השימוש המוגבר באוטומציה שינה את ההגדרה של כוח עבודה המעורב. יותר ויותר ארגונים יעשו שימוש באוטומציה דיגיטלית (בוטים) עד 2025. כאשר אנו חושבים על כוח העבודה המשולב העתידי, עלינו להיות מודעים לצורך לבצע ביקורת קבועה של כלי הבינה המלאכותית הללו כדי להבטיח שהנתונים מאחורי האלגוריתמים אינם מוטים. הבטחת AI שקופה וניתנת להסבר היא תוצר לוואי של כוח העבודה המשולב החדש.

 10. שחיקת צוות משאבי האנוש
  חשוב מתמיד להתייעץ בכל שלב עם צוות משאבי האנוש בארגונכם. הם עמדו בחזית השינויים המסיביים במקום העבודה, שחרגו הרבה מעבר לניהול אנשים. הם עוסקים בנושאי בריאות נפשית ורווחה, המשכיות עסקית, תוכניות חזרה למשרד, חופשות ולמידה מרחוק.
  לא פלא שהם נשחקים ושיעור התחלופה שלהם בחברות גבוה. משבר שחיקת משאבי אנוש הוא יותר מאשר קורבן של המגיפה. זה מדגיש עד כמה התפקיד הזה התפתח להיות מורכב  ואסטרטגי. ארגונים חייבים להבין את גודל השינויים המשפיעים על משאבי האנוש ולספק להם הכשרה משודרגת ומעל הכול להכיר ולהעריך את חשיבותה העצומה של תפקידם  להצלחת הארגון.

אודות המחברת:
לבנת קיזנר היא מומחית בגיוס בכירים בארץ ובעולם בחברת Hunter (Kestria Israel).  לבנת שימשה 16 שנים בתפקידי ניהול בכירים במגזר המסחר, התעשייה והשירותים ולכן לצד הניסיון בגיוס, היא מבינה את השפה העסקית ויש לה את היכולת לדבר למועמדים הבכירים בגובה העיניים.

חברת Hunter (Kestria Israel) הוקמה בשנת 2008 והיא שותפה בלעדית ברשת איתור הבכירים מהגדולות בעולם Kestria Global, ובכך היא מעניקה ללקוחותיה את השירות המתקדם ביותר בתחום איתור והתאמה של מנהלים בכירים למשרות בארץ ובעולם, תוך הקפדה על שירות מקצועי ודיסקרטי הן למעסיקים והן למועמדים. דוא״ל livnat@hunter.co.il נייד 052-3421616, www.hunter.co.il

פורסם באתר port2port

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/05/ניהול-קשרי-לקוחות.png
ניהול קשרי לקוחות

בתחום משאבי אנוש מתחוללת מהפכה. חברות מבינות במהירות את התפקיד המרכזי של משאבי אנוש בשיפור אסטרטגיות...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/04/KPI.png
תרבות ארגונית - מדדי KPI

לפני שנצלול לעולם של מדדי KPI ומדדים, חשוב שתהיה לנו הבנה ברורה של מה הם ולמה הם חשובים. מדדי ביצועים...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/04/משאבי-אנוש.png
מיומנויות מנהלי משאבי אנוש

כמנהל משאבי אנוש, חיוני להיות בעל חשיבה אסטרטגית בכל הנוגע לניהול משאבי אנוש. זה כרוך בהתאמה של יוזמות...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/04/תרבות-ארגונית.png
משאבי אנוש - בניית תרבות ארגונית עמידה

לפני שצוללים לתוך המורכבות של בניית תרבות ארגונית בת קיימא, חשוב להגדיר תחילה מה זה אומר בדיוק. תרבות...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/02/סמנכל-משאבי-אנוש.png
האתגרים העיקריים של סמנכ"לי משאבי אנוש

בנוף הדינמי של העולם התאגידי של ימינו, תפקידם של סמנכ"לי משאבי אנוש התפתח לתפקיד מורכב ורב פנים...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/02/ניהול-משאבי-אנוש.png
אסטרטגיות לניהול משאבי אנוש

תכנון כוח אדם אסטרטגי הוא היבט מכריע בניהול משאבי אנוש. זה כרוך בניתוח וחיזוי הצרכים העתידיים של ארגון...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/01/משאבי-אנוש-בארגון.png
משאבי אנוש - מקבץ טיפים לניהול העובדים בארגון

21 ינואר 2024 הדרכה וקידום עובדים בארגון ההדרכה והקידום של עובדים בארגון הם חלק מרכזי בניהול משאבי אנוש...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/01/3-2.png
הדרכה וקידום עובדים בארגון

ההדרכה והקידום של עובדים בארגון הם חלק מרכזי בניהול משאבי אנוש ובקידום פרודוקטיביות, מוטיבציה ושביעות...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/01/4-1.png
רווחת העובדים בארגון

רווחת העובדים היא צורת חשיבה ותחום בניהול משאבי אנוש שדוגלת בשילוב בין הרווחה הפיזית והרגשית של העובדים...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/01/5.png
גיוס כוח אדם לארגון

תהליך הגיוס של כוח אדם לארגון הוא תהליך מרכזי בניהול משאבי אנוש. גיוס יעיל משפיע ישירות על איכות העובדים...

https://esg.co.il/wp-content/uploads/2024/01/2-2.png
משאבי אנוש - פיתוח וייעוץ ארגוני

פיתוח וייעוץ ארגוני הם תחומים מרכזיים בניהול השואפים לשדרג את היכולות והביצועים של הארגון. כל ארגון...

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Print
Email

תוכן עניינים

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה