פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' אלטלף 4, יהוד

מיקוד 5621604

פקס

03-539-5901

דף הבית » עדכונים, פרסומים, חקיקה, פסקי דין » פרסומים » שליש מהחברות הוציאו עובדים לחופשה

קטגוריות
ארכיונים
יולי 2024
אבגדהוש
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

שליש מהחברות הוציאו עובדים לחופשה

עלייה של כ־10% בשיעור החברות שהוציאו את עובדיהן לחופשה מרוכזת לעומת פסח 2013 , הסיבה: ניסיון לחסוך בהוצאות שכר.

כל חברה שלישית במשק (33%) הוציאה השנה עובדים לחופשה כפויה בפסח — כך עולה ממדגם שערכה חברת עוקץ מערכות, בשיתוף חברת פתרונות אפקטיביים. מדובר בעלייה של 9.6% במספר החברות בהשוואה לפסח של שנת 2013. בענפי התעשייה 48.9% מהחברות הוציאו בחג את עובדיהן לחופשה, לעומת פחות מ־1% מהחברות בתחום השמירה והביטחון.

לדברי אבי פרץ, מנכ"ל חברת פתרונות אפקטיביים, שעוסקת בייעוץ עסקי לחיסכון ובקרת עלויות, "השחיקה בשולי הרווח של חברות רבות במשק מחייבת אותן לשים דגש על רכיב הוצאות השכר, שמהווה את אחד מסעיפי ההוצאות הכבדות ביותר. הוצאת העובדים לחופשה מרוכזת היא פתרון יעיל, ובמקרים רבים בלתי־נמנע, כחלופה לצעדים דרסטיים וכואבים כמו צמצום הטבות, הורדה בשכר ואף פיטורים".

הסקר נערך באמצעות העברת שאלונים לחשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש וסמנכ"לי כספים ב־400 חברות ובתי עסק, שמעסיקים בסך הכל 9,750 עובדים. במקביל נערכו שיחות טלפון עם חלק מהנסקרים. הנתונים הושוו לאלה שהתקבלו בסקר זהה שנערך בשנת 2013 באמצעות עיבוד תלושי שכר ונתוני נוכחות של מספר זהה של עסקים, המעסיקים מספר זהה של עובדים.

מהסקר עולה עוד כי בענף המסחר והשירותים, שבו מעט חברות יחסית מוציאות את העובדים לחופשה כפויה, חלה עלייה של 105% במספר החברות שעשו זאת השנה בהשוואה ל־2013.פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

פרץ מדגיש כי המעסיקים חייבים להקפיד שהוצאת העובדים לחופשה מרוכזת תיעשה באופן חוקי: "למעביד נתונה הזכות להוציא את עובדיו לחופשה מרוכזת בהתאם לצורכי הארגון, אולם עליו להודיע לעובדים על כך שבועיים מראש. עליו לוודא שלכל עובד ועובדת יש יתרת ימי חופשה מספקת שממנה ניתן לקזז את ימי החופשה. אם אין, אסור למעסיק לנכות את התשלום על ימי החופשה ממשכורתו של העובד, אלא אם קיבל את הסכמת העובד לחופשה ללא תשלום".

עמי ברגמן, מנכ"ל משותף בחברת עוקץ מערכות, המתמחה בפיתוח מערכות טכנולוגיות לניהול וחישוב שכר ומערכות נוכחות חכמות, מוסיף: "מעסיק שאילץ עובד שאין לו ימי חופש צבורים לצאת לחופשה ללא תשלום – מסתכן, כי העובד רשאי לתבוע ממנו תשלום על החופשה או לראות עצמו כמפוטר בשל הרעת תנאים ולדרוש פיצויי פיטורים".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Print
Email

תוכן עניינים

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק