פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' אלטלף 4, יהוד

מיקוד 5621604

פקס

03-539-5901

דף הבית » מאמרים » כתב אישום כנגד חברה שפיטרה עובדת שלא הגיעה לעבודתה

קטגוריות
ארכיונים
יוני 2024
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

כתב אישום כנגד חברה שפיטרה עובדת שלא הגיעה לעבודתה

לראשונה הוגש על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים כתב אישום על הפרת הוראות חוק הגנה על עובדים בשעת חירום- 2006, וזאת כנגד חברה שפיטרה עובדת במהלך מבצע "צוק איתן".

העובדת, אם חד הורית מהדרום, הועסקה כמנהלת תחנת חלוקת מזון במושב בני דרום, סמוך לאשדוד. במהלך מבצע צוק איתן פירסם שר הביטחון דאז "הכרזה על מצב מיוחד בעורף", וכן פורסמו "הוראות לאוכלוסייה במצב חירום" על ידי מפקד פיקוד העורף, שהורו על סגירת מוסדות החינוך והקייטנות במקום מגוריה של העובדת. משכך, נאלצה העובדת להיעדר מעבודתה לצורך שמירה על ארבעת ילדיה.

בשל היעדרותה בתקופת המבצע פוטרה העובדת.

יצוין, כי חוק ההגנה על עובדים בשעת חירום קובע כי כאשר מוכרז מצב חירום באזור מסוים או בכל הארץ, על ידי הגורמים המוסמכים בחוק, ומשכך נבצר מעובדים מלהגיע לעבודתם –  או אז בסייגים מסוימים ובהתאם להוראות החוק וההכרזה על מצב החירום – אסור לפטרם.

בעקבות ממצאי תיק החקירה שניהל האגף הפלילי במשרד הוגש כתב האישום כנגד החברה המעסיקה, "מאמא דלישס יצור ושיווק בע"מ", הנאשמת כי פעלה בניגוד לחוק בכך שפיטרה את העובדת בנסיבות אלו וכן, כנגד מנהל החברה, המואשם כי הפר את חובת הפיקוח המוטלת עליו על פי חוק למניעת העבירה.

מנהלת מינהל הסדרה ואכיפה, הגב' יפה סולימני: "בימים כתיקונם קיימת חשיבות מדרגה ראשונה להגנה על זכויות העובד, כשקל וחומר שבשעת חירום על ההגנות להיות עומדות וקיימות. חשוב שמעסיקים יבינו כי במקרה בו רשאי ההורה העובד להישאר עם ילדיו עקב נסיבות מצב החירום, וזאת על פי החוק ובהתאם להוראותיו, עליהם לנהוג על פי חוק- שכן אחרת יהיו צפויים לעונשים הקבועים בו".

עו"ד יובל אברהם, סגן התובעת הראשית: "המשרד רואה בחומרה רבה הפרה של זכויות עובדים בכלל, ובשעת חירום בפרט, וימצה במלוא חומרת הדין זכויות אלה כנגד מעסיקים מפרים הפוגעים בעובדים בתקופות רגישות ומוגנות".

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Print
Email

תוכן עניינים

פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה
חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק