פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

רח' שבזי 14, יהוד

ת.ד. 2711 מיקוד 56231

פקס

03-539-5901

דף הבית » דיני עבודה » בקרת שכר » תחלופת עובדים

קטגוריות
ארכיונים
נובמבר 2023
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

תחלופת עובדים

במונחים של משאבי אנוש, תחלופת עובדים אומרת אחד משלושה דברים: עובדים שעוזבים, עובדים שמפוטרים ועובדים שמגויסים לחברה. המדד היחידי שנחשב בנושא זה הוא כמה זמן הועסק אותו עובד בחברה. כלומר, האינטרס הראשי של המעסיק – בהנחה ומדובר בעובד טוב ויעיל, להשאיר את אותו עובד כמה שיותר זמן בחברה.

סיבות להשארת עובדים בחברה

תחלופת עובדים היא גורם משמעותי מאד בעבודה תקינה של חברה. הסיבות להשארת העובדים רבות, ובעיקרן:

  • העובדים המקצועיים עלולים ללכת למתחרים ולהסב לחברה שלכם נזק כלכלי
  • העובדים המקצועיים עולים הרבה כסף להשכרה, ולכן חבל לבזבז את הכסף אם העובד יעזוב מיד או מהר מדי – במיוחד אם צריך להביא עובד חדש / חסר ניסיון / להשקיע שוב בהכשרה
  • אתם כבר רגילים לעובד/ת, יש להם חוזה אישי וחבל "לערבל" את המערכת, הן כלכלית, הן מקצועית והן ברמה האישית

למה יש תחלופת עובדים?

  • הסיבה הראשונה לתחלופה היא שהעובד רוצה לעזוב. בדרך כלל זה על רקע אישי (לא מסתדר עם העובדים, צריך לעבור דירה, נמאס לו מהעבודה), מקצועי (לא מרגיש מוערך מספיק) או כלכלי (רוצה בונוסים או הטבה בתנאים).
  • הסיבה השנייה של תחלופת עובדים היא שהבוס מחליט שאותו עובד לא מתאים ומפטר אותו.

כאשר מדובר קצב החלפה איטי, המצב טוב. זה אומר שהבונוסים או התקבולים הם במצב טוב, ומשולמים בצורה הגיונית ובזמן הנכון. חשוב מאד להתאים את כל אלו לצרכים של החברה שלכם, לגודל שלה ולצמיחה שלה. אל תתנו יותר מדי כדי להשאיר את העובדים ואל תתנו פחות מדי. בשל כך, מומלץ להתייעץ עם מומחים כמונו שיסייעו לכם לבחור את התכנית המתאימה לתגמולים, וגם ללוות אתכם לאורך כל הדרך כדי לוודא שהתכנית מצליחה. לרוב העובדים מעוניינים באחד משני דברים: כסף (או שווה כסף) והערכה. אם תצליחו לתת לעובד טוב אחד משניהם, או שניהם, המצב יהיה מצוין. נוכל לסייע לכם לעשות זאת.

בנוסף, דרך נוספת לשפר תנאים של עובד באמצעות החלפת עובדים היא באמצעות החלפה פנימית. או במונחים של כח אדם: קידום. אדם יכול לעבור תפקיד, מחלקה וכולי – על מנת לענות על הצרכים הרגשיים, הכלכליים והמקצועיים שלו בלי לעזוב את החברה.

תוכן עניינים

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט
פתרונות אפקטיביים מקבוצת פורמולה

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט (להלן:"די.בי") הינו "תו איכות" אשר מטרתו להקל על תהליך קבלת ההחלטות של הצרכן לקראת ביצוע התקשרות עסקית עם בית העסק. הענקת החותם מתבססת על הערכתנו המקצועית, על סמך המידע הקיים בידי די.בי, באשר לרמת הסיכון הפיננסי שבהתקשרות עסקית עם בית עסק.

השאירו פרטים עכשיו וקבלו פגישת ייעוץ מקצועית בנושא שכר והגדלת הנטו לבעל העסק